Dış Cephe Boya Renk Kartelası İmalatı

Dış cephe boya renk kartelası imalatı ; müşteri odaklı boya üreticileri, müşterilerine kendilerini tanıtabilmeleri için kartela yaptırır ve bu kartela ile hem kendilerini tanıtmış olurlar hem de üretmiş oldukları boyaların renklerini müşterilerine sunmuş olurlar. Bu tarz bir baskı anlayışında önemli olan renklerin doğru bir şekilde müşteriye sunum yapılması olmaktadır. Renkler konusunda bir farklılık oluştuğu taktirde bu hem boya imalatı yapan firmanın itibar kaybetmesine yol açar, hem de müşteri kendi istemiş olduğu rengi temin edememiş olur. Her iki tarafında ; boya imalatı yapan üretici ve duvar boyası alıp binalarını boyayan müteahhitlerin de sonuçtan memnun kalması için gerekli olan renklerin doğru bir şekilde sunumu yapılmış olmasıdır.

Dış cephe boya renk kartelası imalatı yapabilmek için firmamızı tanıtan ve renklerini müşteriye sunabilen bir tasarımla başlar. Bu tasarımı yetkili kişilerce işten anlayan müşterinin ve boya üreticisinin ne istediğini bilen kişiler tarafından yapılması daha uygundur. Boya renk kartelası imalatı yapmak için bu bilgilere sahip olmak kaçınılmazdır. Bu bilgiler doğrultusunda hazırlığına başlayacağımız kartela tasarımını yaparken renklerin doğru bir şekilde kartelada sıralamasını da yapmak gerekiyor. Bakıldığı zaman insanı rahatsız etmiyecek şekilde renklerin yerlerini tercih etmek durumundayız. Boya renk kartelası imalatı renklerin dilini de iyi bilip anlamayı gerektiriyor.

Dış cephe boya renk kartelası imalatı kartelanın ofset baskı kısmını yaptıktan sonra da devam etmektedir. Müşteriden aldığımız renkler doğrultusunda boya renk kartelası imalatında kullanacağımız renkleri yapmamız gerekiyor. Baskıda kullanacağımız renkleri yapıp birer adet numune baskı aldıktan sonra bunları müşterimizle paylaşırız. Renkler tamam olduktan sonra ise boya renk kartelasındaki yerlerine ya direk serigrafi baskı yöntemi ile basarız, yada renkleri ilk önce kağıtlara basıp özel kesimde kestikten sonra karteladaki yerlerine yapıştırırız. Burada renk çiplerini yerlerine basmak için iki seçeneğimiz bulunduğunu söylemek gerekir. Birinci seçenekte renkleri direk serigrafi baskı yöntemi ile yerlerine basılır. İkinci yöntemde ise renk çipleri oluşturulduktan sonra karteladaki yerlerine tam otomatik yapıştırma makinemiz ile yapıştırmak olacaktır. Bu iki yöntemden biriyle karteladaki yerlerine renk çipleri basıldıktan sonra kartela son kesimi ve katlaması yapıldıktan sonra müşterimize teslim edilmek üzere yola çıkar.